Mattel

Hot Wheels

Hız, tutku ve macera dolu Hot Wheels dünyasına adım atmaya hazır mısınız?

1960’larda üretilen ilk döküm araç modelleri, sergilenen birer hobi oyuncak olmakla birlikte, sertliği ve ağırlıkları nedeniyle oynanabilir olmaktan uzaktı. Mattel, 1968 yılında Hot Wheels markasıyla iki renkte 18 farklı modelden oluşan ilk döküm metal oyuncak otomobilleri, Hong Kong’daki üretimiyle dünyaya takdim etti. Hot Wheels, oyuncak sanayi ve gelişen teknolojilerle aradan geçen yıllarla birlikte öylesine beğenilip, tercih edilen güçlü bir marka oldu ki, Mattel ulaşılan bu başarı karşısında Hot Wheels’i farklı ürünlerle lisans dünyasına taşıdı.

Hot Wheels, günümüzde yeni bir moda akımı olduğu gibi, başta hedeflenilenin aksine sadece bir çocuk markası olmakla kalmıyor. Hız, güç ve performans temalarının bir arada işlendiği Hot Wheels’in ruhundaki yenilikçilik, çocukların hayal dünyalarına yaratıcılık katarken, yetişkinlerin favori arabası olmaktan da vazgeçmiyor ve koleksiyonlarında yerini kimseye bırakmıyor.

Özellikle erkekler için her yaşa hitap edebiliyor olması, lisans dünyasındaki gücünü ve dinamizmini ortaya koyuyor. Ürün ve tasarım çeşitliliğiyle lisans alanında çalışması da en az oyuncakları kadar eğlenceli olan Hot Wheels dünyasına en kısa zamanda bekliyoruz!

hotwheels.com.tr

HOT WHEELSTM and associated trademarks and trade dress are owned by, and used under license from, Mattel. ©2021 Mattel.