Lisans Hakları:

1991 yılında basın, yayın, telif ve lisans hakları alanında faaliyete geçen Gamma Ltd.,  lisans pazarlama, tasarım, ürün geliştirme alanlarındaki donanımlı kadrosuyla çocuk, genç ve yetişkin dünya markalarının Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Çok zengin çizgi karakter lisans portföyüne sahip olan şirketimizin temsil ettiği başlıca çizgi karakterlerin arasında, BARBIE, HOT WHEELS, MONSTER HIGH, FISHER PRICE, SCRABBLE (Mattel), THOMAS and FRIENDS , FIREMAN SAM , BOB THE BUILDER , GARFIELD, POPEYE “Temel Reis” , BETTY BOOP,  BLONDIE “Fatoş ile Basri”, BETTLE BAILEY “Hasbi Tembel Er”, FLASH GORDON, MANDRAKE, HAGAR “Bastır Viking”,  BRINGING UP FATHER “Güngörmüşler” (King Features), SMILEY WORLD, SMILEY COLLECTION (Smiley Corp.) yer almaktadır.

Markanıza güç katıp, imaj zenginliği kazandıracak bir kahramanınız olsun istiyorsanız hiç geç kalmış sayılmazsınız. GAMMA’nın lisans dünyasında markanız ve ürün konseptine uygun bir karakteri bulabilmeniz her zaman mümkün.

Dergi/Kitap/Promosyon Hakları:

ABD ve Avrupa kaynaklı yayınevlerinin Türkiye temsilciliği, çocuk, genç ve yetiskinlere hitap eden kitap ve dergiler ile süreli yayınların telif hakları GAMMA’nın ilk faaliyet alanlarından birisidir. Çizgi roman, korku, macera, sağlık, tarih, yemek, bilgisayar, aktivite portföyümüz yayıncılara zengin bir içerik sunmaktadır. Ülkemizde lisans haklarını temsil ettiğimiz çocuk dergi ve kitapları arasında BARBIE, MONSTER HIGH , EVER AFTER HIGH , BOB THE BUILDER , THOMAS , GARFIELD ..gibi yayınlar bulunmaktadır.

Gazete/Çizgi Bant/Grafik Hakları:

Medya gruplarının gerçekleştirdiği kültürel içerikli promosyon çalışmalarında GAMMA’nın temsilciliğini yaptığı ürün grupları içersinde çocuk ve yetişkinlere yönelik öykü, boyama, aktivite, yapıştırma kitapları, çizgi romanlar, karton maket ve oyunlar, multimedya setleri, yabancı dil eğitimi içerikli VCD ve kitaplar, CD setleri, yap boz oyunlar, yemek kitapları… gibi geniş bir yelpaze yer alıyor.

Dünyanın önde gelen basın ajanslarının temsilciliğini yapmakta olan GAMMA, yazılı basına ve internet sitelerine çizgi bantlar, köşe yazıları, grafikler, haberler, paneller, bilmece ve bulmacalar,  oyun ve aktivite köşeleri…gibi editoryal materyallerin yayın haklarını da sağlamaktadır. GAMMA’nın portföyündeki BEETLE BAILEY “Hasbi Tembel Er”, BLONDIE “Fatoş ile Basri” , Mandrake ve Flash Gordon gibi tanınan bantlar bunlara örnektir.