King Features

POPEYE (TEMEL REIS)

Temel Reis’i tanımayanınız var mı?

1929’da ilk kez bir çizgi bant ile karşımıza çıktığından beri onu küçük-büyük hepimiz çok sevdik. Orijinal adıyla Popeye’ın insancıl, saf tarafı ve güçlü kararlı kişiliği bizi kendine hayran bıraktı. Zor anlarında ıspanak sayesinde en güçlü rakibi Kaba Sakal’dan bile daha dayanıklı ve haksızlıklara meydan okayabilecek güçte olabilemesi ile bizi kötülükleri her an geri püskürtebileceğimize inandırdı!

Ve bugün Temel Reis 7’den 70’e herkesin gözünde adaletin sembolü olurken, lisans dünyası için de vazgeçilmez bir karakter olarak yerini kimselere kaptırmamaktadır. Bu yüzden de 50 ülkede 500’ü aşkın lisansiye firma Temel Reis’in oyuncaklarını, biblolarını, giysilerini, bilgisayar oyunlarını ve yazılımlarını, kırtasiye ürünlerini, yapbozlarını ve tabi ki, yiyecek sektöründe ıspanak başta olmak üzere gıda ürünlerini üretiyor.

2014 yılında 85. doğum gününü kutlayan Temel Reis kadın/erkek, çocuk/yetişkin farketmeksizin sahip olduğu evrensel popülaritesini herkes tarafından takdir gören ahlak anlayışına, Safinaz’a (Olive Oyl) duyduğu saf ve temiz aşkına, kötülük karşısında sarsılmayan güçlü duruşuna borçludur.

GAMMA olarak King Features bünyesinde olan Temel Reis’i temsil etmekten gurur duyuyoruz!

kingfeatures.com

© 2021 King Features Syndicate, Inc. TMHearst Holdings, Inc.